Izjemna predstava Eme Klinec, ki je na Japonskem predse spustila zgolj Nemko

SiolNET 07.01.2023  |  A. T. K., M. P., STA

Slovenska smučarska skakalka Ema Klinec, ki je po prvi seriji tekme za svetovni pokal v japonskem Saporu zasedala odlično drugo mesto, je tudi v finalu izjemno opravila svoje delo in osvojila končno drugo mesto. Prehitela jo je zgolj Nemka Katharina Althaus. Tretje mesto je osvojila vodilna v skupnem seštevku svetovnega pokala, Avstrijka Eva Pinkelnig (249,7). Točke so osvojile še tri Slovenke.

To so bile prve stopničke za 24-letnico iz Poljan nad Škofjo Loko po nemškem Oberhofu ob koncu pretekle sezone, in jubilejne 70. stopničke slovenskih smučark skakalk v zgodovini. Foto: SloSki Ema Klinec, svetovna prvakinja iz Oberstdorfa, je že po prvem skoku zasedala drugo mesto, najboljše tri pa so bile daleč pred tekmicami. V drugo je Ema Klinec skočila 129 metrov in zanesljivo prehitela najboljšo skakalko te zime in zmagovalko pred kratkim končane silvestrske