Deveti trojni dvojček izjemnega Dončića za zmago Dallasa nad Pelicansi

24ur 08.01.2023

Košarkarji moštva Dallas Mavericks so hitro pozabili na zadnji prepričljiv poraz proti Boston Celticsom in v noči na nedeljo v severnoameriški poklicni ligi NBA v domačem Airlines American Centru prišli do pomembne zmage nad zasedbo New Orleans Pelicans (127:117). Prvo ime dvoboja je bil vnovič fantastični slovenski reprezentant Luka Dončić, ki je za deveti trojni dvojček v dozdajšnjem delu sezone 34 točkam dodal še po 10 skokov in podaj.

Po odlični igri v obrambi in ob razpoloženem Luki Dončiću je zelo hitro postalo jasno, da oslabljeni New Orleans, ki je v zvezno državo Teksas pripotoval brez svojih štirih zelo pomembnih košarkarjev Ziona Williamsona, Brandona Ingrama, CJ McColluma in Larryja Nancea, nima pravih možnosti za kaj več kot dostojen poraz v American Airlines Centru. Košarkarji Dallasa so že sredi uvodne četrtine namreč ušli na dvomestno prednost (20:9), ki so jo iz minute v minuto le