Neverjetna Mikaela Shiffrin do 82. zmage, Ana Bucik znova v prvi deseterici

SiolNET 08.01.2023  |  A. T. K., M. P., Š. L.

Mikaela Shiffrin je s prepričljivima vožnjama na vitranški strmini zlahka ugnala konkurenco na drugem veleslalomu za Zlato lisico v Kranjski Gori, kar je njena 82. zmaga v svetovnem pokalu. S tem se je po številu zmag izenačila z Lindsey Vonn. Slovenska junakinja Ana Bucik je osvojila 10. mesto (+2,39), Tina Robnik, povratnica po poškodbi, pa 29. mesto (+6.96). Neja Dvornik se ni uvrstila v finale.

Drugo mesto je osvojila Italijanka Federica Brignone, ki zaostala 77 stotink, tretje pa Švicarka Lara Gut-Behrami (+0,97), ki je bila zadnja med smučarkami z manj kot sekundo zaostanka za zmagovalko. Sportal Nono Ane Bucik: Pripravili smo jo čez poletje, da tudi kaj osvoji #video Po dveh brezhibnih vožnjah do 82. zmage v svetovnem pokalu Vse oči so bile uprte v superzvezdnico Mikaelo Shiffrin, ki je odpeljala dve brezhibni vožnji ter z najboljšima časoma obeh