Francija pokvarila poljsko veselico v Katovicah

RTV Slovenija 11.01.2023  |  S. J., M. R.

Rokometaši Francije so na uvodni tekmi 28. svetovnega prvenstva, ki ga gostita Švedska in Poljska, v Katovicah s 26:24 premagali gostitelje Poljake. V isti skupini sta tudi Slovenija in Savdska Arabija, ki bosta igrali v četrtek.

Potem ko so Francozi v 21. minuti s štirimi zaporednimi goli brez odgovora povedli z 12:8, se je Poljakom do konca prvega polčasa uspelo približati le na zadetek zaostanka (14:13). V drugem polčasu si Francija dolgo ni priigrala več kot dva gola prednosti. Zadnjič je bilo izenačeno pri 21:21 v 49. minuti po dveh zaporednih zadetkih Piotra Jedraszczyka, nato pa so Francozi ušli za tri gole (24:21 v 53. minuti) in prednosti niso več izpustili iz rok. Najboljši