Perugia tudi v Tivoliju pokazala, zakaj ima tako dolg zmagoviti niz

RTV Slovenija 11.01.2023  |  M. R.

Odbojkarji ACH Volleyja v 5. krogu Lige prvakov v polnem Tivoliju pred več kot 4000 gledalci niso presenetili svetovnega klubskega prvaka Perugie. Italijani so zmagali z 1:3 in so v vseh tekmovanjih neporaženi že 26 tekem.

Prvi niz so gostje po 28 minutah dobili z 21:25, potem ko so sredi niza vodili z 10:15, pozneje pa dovolili znižanje na 21:23. Za zmago v drugem nizu so potrebovali 22 minut, bilo je 15:25. Domači so držali korak do 11:11. V tretjem nizu je po 27 minutah s 25:23 slavil ACH (začel ga je s 5:1), zadnjega pa so po vodstvu z 2:11 znova zanesljivo dobili Italijani (15:25), ki so potrdili prvo mesto v skupini E. Ljubljančani, ki jih vodi trener Radovan Gačič, zasedajo