Slovenci prebili led s prepričljivo zmago nad Savdsko Arabijo

RTV Slovenija 12.01.2023  |  T. J., R. K.

Slovenski rokometaši so na uvodni tekmi svetovnega prvenstva zlahka s 33:19 premagali Savdsko Arabijo in se praktično že uvrstili v drugi del, saj je težko pričakovati, da bi skromni Arabci presenetili Francijo ali Poljsko.

Previdne izjave pred tekmo iz slovenskega tabora so se kmalu izkazale za pretirano bojazljive. Že po nekaj minutah je bilo jasno, da je kakovost za več razredov na strani Slovencev, ki so z lahkoto prebijali obrambo nasprotnika in rešetali mrežo z vseh položajev. Prednost je vseskozi naraščala. V 25. minuti je bila že deset golov. Selektor Uroš Zorman si je lahko privoščil številne menjave, tako da so že v prvem polčasu zaigrali praktično vsi s slovenske klopi. V