Kilde pokvaril švicarsko zabavo v Wengnu

RTV Slovenija 13.01.2023  |  S. J.

Smučarski praznik v Wengnu se je začel s superveleslalomom, kjer je bil najhitrejši Norvežan Aleksander Aamodt Kilde, ki se je s tem veselil 18. zmage v svetovnem pokalu.

Norvežan je odlično smučal predvsem v zgornjem delu proge, kjer si je pred Švicarjem Stefanom Rogentinom nabral kar 74 stotink prednosti, spodaj se je prednost hitro topila, a na ciljni črti je vseeno ubranil 27 stotink. Rogentin je lahko vseeno presrečen, saj so to zanj prve stopničke v svetovnem pokalu (najvišje je bil peti v lanski Val Gardeni). Izjemen dan za Švicarje: šest med 11 Najboljši smučar te zime Marco Odermatt je osvojil tretje mesto. Možnosti za