SŽ Olimpija s prepričljivo prvo tretjino do 18. naslova

RTV Slovenija 13.01.2023  |  S. J.

Hokejisti SŽ-ja Olimpije so zanesljivo ubranili naslov državnih prvakov. Na drugi tekmi finala so v gosteh s 3:6 ugnali SIJ Acroni Jesenice in finalno serijo za 18. naslov v samostojni Sloveniji dobili z 2:0 v zmagah.

V torek je bilo v Ljubljani 4:0 za Olimpijo, ki je tokrat temelje za uspeh postavila že v prvi tretjini, ki jo je dobila z 0:3. Jaka Šturm in Nik Simšič sta zadela v razmiku 18 sekund, tretji zadetek v prvi tretjini pa je dosegel Aleksander Magovac. Uvodni zadetek je bil delo četrte peterke. Šturm je preigral Jezovška in z natančnim strelom premagal Urbana Avsenika, ki je v jeseniških vratih dobil priložnost zaradi bolezni Finca Anttija Karjalainena. Nik Simšič je