Barca se je poigravala z nemočnim Realom in osvojila superpokal

24ur 15.01.2023

Nogometna velikana Real Madrid in Barcelona sta se v Savdski Arabiji pomerila v finalu španskega superpokala. Katalonci so do odločilne prednosti prišli že v prvem polčasu, ko so po golih Gavija in Roberta Lewandowskega povedli z 2:0, v nadaljevanju pa brez težav tekmo pripeljali v svoj pristan za prvo trofejo sezone. Na visokih 3:0 je v drugem polčasu povišal Pedri, končni izid pa je v sodnikovem podaljšku postavil Karim Benzema (3:1). Barca je na stadionu kralja Fahda v Rijadu osvojila 14. lovoriko v tem

Spomnimo, madridski Real je v sredo po izvajanju enajstmetrovk premagal Valencio, Barcelona pa je dan kasneje v drugem polfinalu prav tako po dodatnih strelih z bele pike premagala Betis. Barcelona se je na stadionu kralja Fahda v Rijadu borila za 14. lovoriko v tem tekmovanju, branilec lanske zmage Real pa bi se lahko z novim uspehom izenačil s Katalonci pri 13 lovorikah. Večna španska nogometna rivala sta se v tekoči sezoni že pomerila, ko je šlo za tekmo v