Slovenski avto leta je peugeot 308

RTV Slovenija 16.01.2023  |  Avtomobilnost

Peugeot 308 je zmagovalec 31. izbora za Slovenski avto leta. V finalu je v tesni končnici ugnal opel astro, na tretje mesto pa se je uvrstila toyota corolla cross.

Peugeot 308 je po glasovanju bralcev, poslušalcev in gledalcev zasedel drugo mesto in v finale prinesel štiri točke. Po prvem glasovanju je bila s šestimi točkami najuspešnejša alfa romeo tonale. V glasovanju novinarjev, ki glasujejo v izboru Slovenski avto leta, pa je peugeot 308 na koncu zbral največ točk, skupaj 40, in za tri točke ugnal opel astro (37 točk). Toyota corolla cross ni ponovila lanske zmage manjšega yaris crossa. Na tretjem mestu je zbrala skupaj