Slovenski avto leta 2023 - zmagovalec je peugeot 308

SiolNET 16.01.2023  |  Gregor Pavšič

Nov zmagovalec izbora Slovenski avto leta je peugeot 308, ki je v finalu za tri točke ugnal sestrski model opla astro. Kakšno prednost ima Toyotin samopolnilni hibrid, kako praktična sta oba najvišje uvrščena avtomobila, v kakšen cenovni okvir spadajo finalisti in navsezadnje, zakaj je brez stopničk ostala alfa romeo tonale, ki je prejela največ glasov bralcev? Finale je bil točkovno raznovrsten in izenačen, obrazložili pa bomo tudi odločitev, zakaj smo pred 308 in astro na Siol.net postavili Toyotinega

Peugeot je tretjič osvojil laskavi naziv zmagovalca izbora, pred modelom 308 je to uspelo že peugeotoma 307 in 3008. Foto: Uroš Modlic V prostorih novomeške Adrie Mobila je potekalo finalno glasovanje že 31. izvedbe izbora Slovenski avtomobil leta. Prestižni naziv je osvojil peugeot 308, drugo mesto je z majhnim zaostankom prejel opel astra, tretje pa toyota corolla cross. V finalu sta obema sledila še alfa romeo tonale in citroen C5 X. V uredništvu Siol.net smo