Muršakovi po švedski drami brez finala lige prvakov

SiolNET 17.01.2023  |  Pe. M.

Prvi finalisti hokejske lige prvakov so hokejisti švedskega prvoligaša Lulea HF, ki so na povratni tekmi nasprotnika, ekipo Frölunda, za katero igra slovenski napadalec Jan Muršak, premagali po izvajanju kazenskih strelov (4:3). Za lovoriko se bodo pomerili s finsko Tapparo, ki je prvo tekmo dobila z 2:0, drugo pa s 3:2.

Sportal Muršak podal, po prvi tekmi neodločeno Prvo srečanje v povsem švedskem paru med ekipama Lulea in Frölunda, katere član je nekdanji slovenski reprezentant Jan Muršak, se je končalo z remijem (2:2). Tudi povratni obračun v mestu Lulea je bil zelo izenačen. V začetku druge tretjine so povedli domači, nato so do vodstva prišli Muršakovi z dvema goloma v dveh minutah (2:1). A tudi ta rezultat ni vztrajal dolgo, gostitelji so izenačili, tik pred iztekom tretjine