Slovenci so razbili Irance in se odlično pripravili na Špance (38:21)

24ur 18.01.2023

Slovenski rokometaši so danes v Krakovu začeli boje v glavnem delu svetovnega prvenstva na Poljskem in Švedskem. Iz Katovic so prenesli dve točki. V dvorani Tauron se je dvoboj z Iranci, ki jih vodi nekdanji slovenski selektor Veselin Vujović, končal z visoko zmago Slovenije. Že v prvem polčasu so upravičili vlogo favorita in povedli za 11 zadetkov, ob polčasu je rezultat tako kazal 20:9. Tudi v nadaljevanju tekme so bili Slovenci poglavarji na igrišču, končni rezultat je bil 38:21.

V petek se bodo pomerili s Španci, v nedeljo pa jih čakajo še Črnogorci, obe tekmi se bosta pričeli ob 15.30. Slovenski selektor Uroš Zorman je na svoj seznam naknadno uvrstil Mateja Gabra, ki pa ga pestijo težave z zdravjem. Glavna naloga izkušenega krožnega napadalca bo okrepiti osrednjo slovensko obrambo, upajmo vsaj, na veliko usodnejših in pomembnejših tekmah proti Špancem in Črnogorcem. Slovenci so tekmo začeli z naslednjo postavo: Rok Ovniček, Jure Dolenec,