"Na tej tekmi se je videl nov obraz Slovenije"

SiolNET 18.01.2023  |  M. P., STA

"Od prve minute smo igrali brez popuščanja, Irancev pa v nobenem trenutku nismo podcenjevali," je pot do visoke zmage na svetovnem prvenstvu v rokometu v nekaj besedah opisal Kristjan Horžen. Slovenija je Iran premagala z 38:21. "Na tej tekmi se je videl nov obraz Slovenije," pa poudarja kapetan Jure Dolenec.

Sportal Slovenci in Francozi silovito, Španci Poljake strli šele v zaključku komentarji: 4 Slovenski rokometaši so že ob polčasu vodili za 11 golov, na koncu pa avtsajderja Iran v prvi tekmi drugega dela svetovnega prvenstva v rokometu premagali z visokim rezultatom 38:21. Selektor Uroš Zorman je lahko razporedil minutažo med vseh 16 igralcev (kar 14 jih je doseglo tudi gol), da bo ekipa pripravljena za mnogo težjo tekmo v petek, proti Španiji. "Dosegli smo