Slovenci igraje odpravili Irance s 17 goli razlike

RTV Slovenija 18.01.2023  |  S. J., To. G.

Odgovorno, disciplinirano in učinkovito je Slovenija odigrala prvo tekmo v Krakovu, kjer je proti Iranu zmagala s kar 38:21 in prihranila veliko moči za petkov "finale" s Španijo, kjer bo potrebna zmaga za preboj v četrtfinale SP-ja 2023.

Po seriji zapravljenih napadov na začetku tekme je prvi gol padel šele ob izteku 3. minute, ko je bil z razdalje natančen prvi strelec Slovenije na turnirju Aleks Vlah. Skupaj z Blažem Jancem sta z desne strani rešetala iransko mrežo in poskrbela za vodstvo z 8:3 po prvih desetih minutah igre. Pri Iranu, ki ga vodi nekdanji slovenski selektor Veselin Vujović, je igralsko izstopal Mohammadreza Oraei, ki je dosegel tri od prvih petih iranskih golov. Prednost