Vidic drugi v Eisenerzu

Dnevnik 21.01.2023  |  STA STA

Slovenski smučarski skakalec Matija Vidic je na prvi tekmi celinskega pokala v Eisenerzu, ki gosti tekme namesto Bischofshofna, osvojil drugo mesto in tako še izboljšal svojo najboljšo uvrstitev na tej ravni tekmovanja.

Prejšnji teden je bil v Sapporu tretji. Na srednji skakalnici v Eisenerzu je bil prepričljivo najboljši Avstrijec Maximilian Steiner s 104 in 100,5 metra ter 261,4 točke. Vidic je za skoka 103 in 99 metrov zbral 244,4 točke. Tretji je bil še en Avstrijec, Ulrich Wohlgenannt, sicer pa je Tilen Bartol zasedel 19. mesto, Rok Oblak je bil po boljšem finalnem skoku 23., točki pa je na 29. mestu ujel še mladi Maksim Bartolj. Mark Hafnar je bil 39., diskvalificiran pa je