19 Olimpijinih trojk premalo za podvig v Beogradu

RTV Slovenija 23.01.2023  |  T. O.

Košarkarji Cedevite Olimpije so prekinili niz devetih zmag v jadranskem tekmovanju, a v Beogradu niso bili tako daleč od podviga. Crvena zvezda je zmagala s 100:95.

Ob koncu 38. minute je imela Olimpija napad, ki bi jo lahko (s trojko) približal le na eno točko zaostanka. Amar Alibegović je izgubil žogo, na drugi strani pa je Ognjen Dobrić zadel met za tri točke. Sledil je še koš Filipa Petruševa za stoto Zvezdino točko (100:91) in dvoboj je bil v predzadnji minuti odločen. Olimpija do polčasa izgubila 11 žog Oslabljena Cedevita Olimpija (tudi brez Matkovića in Dragića) je sproščeno krenila v dvoboj s favoriziranim