15. gol Kopitarja v sezoni, s katerim stoji ob boku Ovečkinu

RTV Slovenija 28.01.2023  |  M. R.

Hokejisti Los Angelesa so v Ligi NHL še tretjič zapored zmagali v gosteh. S 3:4 so bili boljši od Floride. Anže Kopitar je v 14. minuti zadel za vodstvo z 0:1 in dosegel svoj 15. gol v tej sezoni. Kingsi so zdaj vodilna ekipa Pacifiške skupine.

Kopitar je pri 40 točkah in je še 17. zaporedno sezono zbral najmanj 40 točk. Edini preostali aktivni igralec s tem dosežkom je Aleks Ovečkin (Washington). Pri gostih so se med strelce vpisali še Adrian Kempe, Viktor Arvidsson (oba ob igri z igralcem manj!) in Matt Roy, 31-letni vratar Pheonix Copley pa je zbral 45 obramb za rekord kariere. "Mislim, da smo v prvi in tretji tretjini igrali dobro, druga pa ni bila naša najboljša," je dejal Kempe. Kralji so na