Real po remiju za Barcelono zaostaja pet točk

RTV Slovenija 28.01.2023  |  D. S.

Nogometaši Barcelone so v 19. krogu španskega prvenstva premagali Girono z 1:0. Real Madrid je v osrednjem obračunu kroga le remiziral z Real Sociedadom, golov ni bilo. Aktualni španski in evropski prvaki zdaj zaostajajo pet točk za vodilno Barcelono.

Barca je na sobotni tekmi povedla iz tako rekoč edine prave priložnosti; v 61. minuti je podajo Jordija Albe in slabo posredovanje vratarja Girone Paula Gazzanige izkoristil Pedri. Veselje ob petnajsti zmagi in potrditvi vodstva na lestvici je malce skazila poškodba Ousmana Dembeleja. Francoski napadalec je igrišče zapustil v 25. minuti zaradi bolečin v mišici leve noge. To je njegova prva poškodba po prihodu trenerja Xavija Hernandeza oziroma novembru 2021.