Kopru se je nasmihala prestižna zmaga, Šahtar izenačil z evrogolom #video

SiolNET 28.01.2023  |  R. P.

Nogometaši Kopra, ki bodo v spomladanski del prvenstva vstopili z drugega mesta, so na zadnji pripravljalni tekmi v Turčiji remizirali proti Šahtarju. Proti ukrajinskemu velikanu, ki je jeseni navduševal v ligi prvakov, se jim je nasmihala prestižna zmaga, a so ostali brez nje v sodnikovem podaljšku. Domžale so v srečanju, dolgem 120 minut, s 4:3 ugnale Aluminij, Bravo pa je izgubil proti avstrijskemu prvokategorniku Hartbergu (1:2), a je bil trener Dejan Grabić zelo zadovoljen s predstavo izbrancev.

Sportal Ekspresen hat-trick Bajdeta, Celjani so se znesli nad Beograjčani Koprčani so se v zadnji tekmi na turških tleh v petek pomerili s Šahtarjem iz Donecka, ki ga vodi stari znanec 1. SNL Hrvat Igor Jovičević. Kanarčki so dvakrat vodili, Ukrajinci dvakrat izenačili. Za Zeljkovićevo četo sta zadela v polno afriška legionarja. Zimski novinec Kenijec Wilkins Ochieng je popeljal Koper v vodstvo v 13. minuti, a je Šahtar, ki v ukrajinskem prvenstvu zaseda drugo