Odlični Anže Lanišek premoč priznal le Norvežanu!

SiolNET 03.02.2023  |  A. T. K., S.K., Pe. M.

Slovenski smučarski skakalec Anže Lanišek je na tekmi svetovnega pokala v Willingenu v Nemčiji zasedel odlično drugo mesto, premoč je danes priznal le Norvežanu Halvorju Egnerju Granerudu. Tretje mesto je pripadlo Poljaku Dawidu Kubackemu. Točke svetovnega pokala je osvojilo še pet Slovencev.

Anže Lanišek je bil danes drugi že po prvi seriji, v kateri mu je s 150 metri uspela daljava dneva. V finalu je pristal pri 138 metrih, za Norvežanom Halvorjem Egnerjem Granerudom pa je na koncu zaostal 2,7 točke. Tretji je bil Poljak Dawid Kubacki. Do točk svetovnega pokala se je prebilo še pet Slovencev, Žiga Jelar in Timi Zajc sta končala na 11. in 12. mestu, Lovro Kos je bil 19., Domen Prevc 24. in Žak Mogel 30. Petru Prevcu se edinemu izmed Slovencev ni uspelo