Olimpija v šampionskem slogu kaznovala Bravo za zapravljene priložnosti

24ur 11.02.2023

Ekipe, sposobne osvajanja naslovov, zmagujejo tudi, ko jim igra ne steče. To lastnost je na uvodu v spomladanski del prvoligaške sezone demonstrirala Olimpija, ki je mestnega tekmeca Bravo ugnala z 2:1. Gostje so imeli v prvem polčasu lepše priložnosti, vendar sta Mario Kvesić in debitant Anes Krdžalić med 50. in 59. minuto poskrbela, da so vse tri točke ostale doma.

Zmaji so na vrhu prezimili s 13 točkami naskoka pred najbližjimi zasledovalci iz Celja, zato dvomov o favoritu ni bilo. Bravo je drugi del sezone pričakal v sivi coni na sedmem mestu. Po eni strani je imel prevelik zaostanek, da bi lahko še upal na boj za Evropo, po drugi pa mu je devet točk prednosti pred Gorico in Radomljami zagotavljalo miren spanec. Težko je namreč verjeti, da bi se varovanci Dejana Grabića letos še znašli v boju za obstanek. Obetavnega začetka