Olimpija z golom Krdžalića uspešno opravila spomladansko premiero, Celje premagalo Muro

RTV Slovenija 11.02.2023  |  M. R.

Nogometaši Olimpije so na ljubljanskem derbiju ob začetku spomladanskega dela Prve lige Telemach z 2:1 premagali Bravo. Celje je bilo z enakim izidom boljše od Mure, preostala tri srečanja pa bodo v nedeljo.

V Stožicah v prvem polčasu ni bilo zadetkov, v drugem pa je v 50. minuti domače z 11-metrovke v vodstvo popeljal Mario Kvesić. Žoga se je v mrežo odbila od desne vratnice vratarja Gala Lubeja Finka, ki je zakrivil prekršek za strel z bele pike, ko je z rokama "rokoborsko" objel Mustafo Nukića. Prednost gostiteljev je v 59. minuti povišal novinec Anes Krdžalić. Nekdanji kapetan mladincev zagrebškega Dinama je sijajno zadel s silovitim strelom "iz prve" z desnico z