Slovensko obarvan obračun Empolija in Spezie ni dal zmagovalca

24ur 11.02.2023

Nogometaši Empolija, za katerega je zaigral tudi slovenski reprezentant Petar Stojanović, in Spezie, pri kateri je nekaj minut dobil Tio Cipot, so odprli sobotni program 22. kroga italijanskega prvenstva. Tekma se je končala z 2:2 in enim rdečim kartonom na vsaki strani.

Empoli, pri katerem je Petar Stojanović igral od 60. minute, Lovra Štubljarja pa ni bilo v ekipi, je že v 21. minuti ostal na igrišču le z deseterico, potem ko je zaradi igranja z roko rdeči karton dobil Fabiano Parisi. Enajstmetrovko je nato za Spezio, pri kateri je Tio Cipot v igro vstopil v 79. minuti, v 25. minuti unovčil Daniele Verde, isti igralec pa je podvojil prednost gostov v 31. minuti. V začetku drugega polčasa je drugi rumeni karton pri gostih in