Vrhunski nastop Hrobata, Odermatt smukaški svetovni prvak

24ur 12.02.2023

Švicarski alpinec Marco Odermatt je novi svetovni prvak v smuku. Srebro je osvojil Norvežan Aleksander Aamodt Kilde, bron pa presenetljivo Kanadčan Cameron Alexander. Odlično je nastopil tudi Slovenec Miha Hrobat, ki je osvojil odlično osmo mesto. Kranjčan je za odličjem zaostal zgolj za 24 stotink.

Miha Hrobat je moral dolgo čakati na start, potem ko se je poškodoval Kanadčan Brodie Seger. Dolg premor pa ga ni zmedel, saj je skozi celotno progo izgubljal zelo malo in na koncu za kolajno zaostal vsega 24 stotink sekunde. Osmo mesto je njegov najboljši izid na SP, v St. Moritzu je bil pred šestimi leti 14. Od Slovencev je prvi progo Eclipse presmučal Martin Čater, ki pa je zaostal 3,98 sekunde in zasedel 35. mesto. Tretji Slovenec Nejc Naraločnik je z