Odlična predstava Hrobata, zlata snežinka za Odermatta, ki je odpeljal sanjsko vožnjo

SiolNET 12.02.2023  |  Pe. M.

Lastnik zlate snežinke in novi svetovni prvak v smuku je postal Švicar Marco Odermatt, ta je na progi Sončev mrk v Courchevelu odpeljal sanjsko vožnjo, ki ji ni bil kos niti najboljši smukač te zime Aleksander Aamodt Kilde. Norvežan je na drugem mestu zaostal za 48 stotink. Bronasto snežinko je osvojil Kanadčan Cameron Alexander (+0.89), tik pod zmagovalnim odrom pa je pristal Marco Schwarz (+0.93). Odlično je s progo opravil tudi slovenski smukač Miha Hrobat, ki je osvojil odlično osmo mesto (+1.13). Nejc

Marco Odermatt je postal 12. Švicar z zmago v smuku, skupaj pa se je z rojaki podpisal pod 14. zlato odličje. Odermatt je odlično opravil svoj nastop in ob prihodu v cilj za 1,09 sekunde prevzel vodstvo. V svetovnem pokalu 25-letni Švicar nikoli ni zmagal v smuku, zabeležil pa je sedem drugih in eno tretje mesto. Na svetovnem prvenstvu je vendarle dočakal veliki trenutek in slavil v kraljevski disciplini. "Zlata kolajna je to, po kar sem prišel. To je bila zagotovo