Kranjec v četrtfinalu izpadel proti poznejšemu prvaku

RTV Slovenija 15.02.2023  |  S. J.

Žan Kranjec, edini slovenski predstavnik na paralelni tekmi svetovnega prvenstva v alpskem smučanju, se je v Meribelu prebil do četrtfinala. Naslov svetovnega prvaka sta osvojila Nemec Alexander Schmid in Norvežanka Maria Therese Tviberg.

Žan Kranjec je v osmini finala izločil Alexa Vinatzerja. Najboljši slovenski veleslalomist je prvo vožnjo na hitrejši modri progi dobil za 19 stotink sekunde, na drugi pa je Italijan preveč tvegal, naredil napako in na koncu zaostal več kot dve sekundi. Kranjec je nato v četrtfinalu izgubil proti Alexandru Schmidu. Nemec je prvo vožnjo dobil s 23 stotinkami razlike. Na drugi progi je bil Kranjec hitrejši za pet stotink, kar pa je bilo premalo za preboj v polfinale.