Lovrić zadel ob porazu Udineseja v Milanu, Handanović branil prvič po 1. oktobru

RTV Slovenija 17.02.2023  |  Mitja Lisjak

Nogometaši Napolija nadaljujejo pohod proti svojemu prvemu scudettu po letu 1990. V Reggio Emilii so dobili uvodno tekmo 23. kroga Serie A proti Sassuolu (0:2) in na vrhu prvenstvene lestvice ohranili 15 točk prednosti pred Interjem.

Pot do zmage je v 12. minuti začel tlakovati Hviča Kvarachelija, ki je sprožil z roba šestnajstmetrskega prostora in zadel v spodnji levi kot za 1:0. Že hip zatem se je na drugi strani zelenice Armandu Laurienteju ponudila priložnost za izenačenje, a je zadel le levo vratnico. Vajo je nato po slabe pol ure igre ponovil še napadalec Napolija Victor Osimhen, ki se je lepo prebil skozi domačo obrambo in prav tako stresel levo vratnico. V 33. minuti je vendarle našel