Rdeči vragi po gladki zmagi znova blizu vrha, uspešen tudi Tottenham

SiolNET 18.02.2023  |  M. P., Š. L.

Na prvi nedeljski tekmi 24. kroga angleškega prvenstva je Manchester United s 3:0 odpihnil Leicester in se z odigrano tekmo več vodilnemu Arsenalu približal na pet točk zaostanka, za drugim mestnim tekmecem Manchester Cityjem zaostaja zgolj tri točke. Za United se je dvakrat med strelce vpisal nezaustavljivi Marcus Rashford, končni izid je v 61. minuti postavil Jadon Sancho. Tottenham je po zmagi nad West Hamom (2:0) skočil na četrto mesto. Za Spurs sta v drugem polčasu zadela Emerson Royal in Son

Sportal VAR pomagal, a napake Arsenal stale, Man City z zmago na prvo mesto Sportal Liverpoolu derbi Merseyside in prva zmaga v 2023 Manchester United se je z zmago nad Leicesterjem odlepil od tekmecev za tretje mesto, najbližji zasledovalec je zdaj Tottenham, ki zaostaja sedem točk. Marcus Rashford je v obračunu z Leicestrom nadaljeval svoj strelski niz, dosegel je dva gola. Ta je, odkar se je vrnil s svetovnega prvenstva, na 17 tekmah dosegel kar 16 golov, skupno