Maribor v vročem derbiju, ki je ponudil vse, nadigral Olimpijo

24ur 19.02.2023

Mariborčani so v Ljudskem vrtu z 2:0 dobili tretji večni derbi sezone, potem ko sta Žan Vipotnik in Marko Božić oba zadetka dosegla v prvem polčasu. V drugem so imeli gostje po izključitvi Josipa Iličića enajstmetrovko za vrnitev v srečanje, a tega niso znali izkoristiti. Namero Maria Kvesića je prebral Ažbe Jug. Kljub porazu Olimpija še naprej močno vodi, Maribor na drugem mestu zaostaja 12 točk.

Glede na stanje na lestvici je bilo pričakovati, da bodo v obračun napadalneje krenili Mariborčani. Da bo res tako, je nakazal že strel Martina Milca v 12. minuti, s katerim Matevž Vidovšek ni imel večjih težav. Le dobro minuto kasneje je bilo nevarno na drugi strani, ko se je v kazenski prostor domačih prikradel Justas Lasickas, vendar se mu zaključek ni posrečil. Če dodamo še strel Aljaža Krefla po hitrem protinapadu v 28. minuti, je bilo to tudi vse, kar so