Real Madrid po obupnem začetku s "petardo" nadigral Liverpool

RTV Slovenija 21.02.2023  |  M. R.

Derbi tretjega večera osmine finala Lige prvakov na stadionu Anfield med Liverpoolom in madridskim Realom je po velikem preobratu pripadel gostom z 2:5. Napoli je prav tako zmagal na tujem, z 0:2 je bil boljši od Eintrachta iz Frankfurta.

V Liverpoolu so domači po četrt ure vodili z 2:0, na koncu pa doživeli bridek poraz. Šele tretjič v tem stoletju so pred svojimi navijači prejeli pet zadetkov. Redsi so povedli že v 4. minuti. Po izjemni podaji Mohameda Salaha med dvema branilcema z desne strani se je pred vrati sijajno znašel Darwin Nunez in z desnico s peto matiral Thibauta Courtoisa. Deset minut pozneje je na 2:0 povišal Salah, ki je izkoristil veliko napako Courtoisa. Ta se je po resda neugodni