Eva Urevc in Miha Šimenc do četrtfinala, zlati medalji branilcema naslovov

SiolNET 23.02.2023  |  Š. L., STA

V izločilne boje na današnjem sprintu v klasilčni tehniki na svetovnem prvenstvu v nordijskih športih v Planci sta se prebila tudi slovenska predtavnika Eva Urevc in Miha Šimenc, a sta s tekmo končala že po četrtfinalu. Urevčeva je bila v svoji skupini zadnja, šesta ter zasedla 27. mesto, Šimenc pa je bil skupno 22., potem ko je bil udeležen v padcu in v svoji skupini zasedel peto mesto. Naslova svetovnih prvakov sta ubranila Švedinja Jonna Sundling in Norvežan Johannes Heosflot Klaebo.

Sportal Spraševala se je, zakaj to sploh govori Eva Urevc je v peti četrtfinalni skupini za zmagovalko Švedinjo Johanno Hagström je zaostala 6,4 sekunde in bila daleč od nastopa v polfinalu najboljših 12 tekmovalk. V kvalifikacijah je bila 27-letnica iz Gorij sicer 19. Na startu so bile še tri Slovenke Anja Mandeljc, Anita Klemenčič in Klara Mali. Kvalifikacije so končale na 45., 46., oziroma 58. mestu. V ženskem finalu so popolnoma zavladale švedske tekačice, ki