Ema Volavšek s počenim vretencem do 12. mesta, a si je želela več

SiolNET 24.02.2023  |  A. T. K., R. P.

Najboljši slovenski nordijski kombinatorki Emi Volavšek je po prvem delu posamične tekme svetovnega prvenstva v Planici kazalo imenitno, po skokih je namreč zasedala sedmo mesto in za vodilno Norvežanko Gydo Westvold Hansen zaostajala le 52 sekund. V tekaškem delu pa je slovenska tekmovalka zdrsnila po razpredelnici na končno 12. mesto. Westvold Hansnova je osvojila zlato kolajno, srebro je pripadlo Nemki Nathalie Armbruster, bron pa Japonki Haruki Kasai. Za 20-letno Norvežanko je to drugi naslov svetovne

Sportal Športna družinica, ki (še) ni vajena medijskih žarometov, tokrat nekoliko drugače Volavškova, ki je za zlato Norvežanko Gydo Westvold Hansen, najbolj dominantno tekmovalko na letošnjem svetovnem prvenstvu, v teku zaostala 1:37,5, je bila po svojem tekaškem nastopu vidno razočarana. "Ne vem, kaj se je zgodilo, že od štarta naprej se nisem najbolje počutila, nisem pa si mislila, da bom izgubila toliko mest. Ponavadi v teku napredujem, danes pa enostavno ni