Zlato v Kanado, Klinec in Križnar med najboljšo deseterico

24ur 01.03.2023

Alexandria Loutitt je zmagala na svetovnem prvenstvu v smučarskih skokih na veliki napravi. Komaj 19-letna Kanadčanka je z izjemnim skokom v drugi seriji ugnala vso konkurenco in se po naslovu mladinske svetovne prvakinje razveselila še naslova članske svetovne prvakinje. Drugo mesto je zasedla Norvežanka Maren Lundby, ki si je po prvi seriji s Kanadčanko delila prvo mesto, tretjega pa Katharina Althaus. Najboljša Slovenka je bila Ema Klinec, ki je bila sedma.

Ema Klinec in Nika Križnar sta blesteli predvsem na torkovem treningu in bili vseskozi med najboljšimi. Na tekmi pa se v prvi seriji, v kateri so vladale precej spremenljive razmere, nista znašli. V drugi seriji sta Križnar in Klinec napadli s 15. oz. 11. mesta in izboljšali svoji uvrstitvi. Križnar je v finalu skočila 128,5 m in napredovala na deseto mesto. Klinec pa je s tretjo najboljšo oceno drugega skoka in 131,5 m pridobila štiri mesta. Maja Vtič (195,8) je v