Norveška veselica v Planici

SiolNET 01.03.2023  |  STA

Norvežan Simen Hegstad Krüger je zmagovalec posamične 15-kilometrske preizkušnje smučarskih tekačev v Planici. Krüger, ki je bil pod Poncami zlat že v skiatlonu, je v prostem slogu za 5,3 sekunde ugnal rojaka Haralda Östberga Amundsena ter za 24,6 sekunde branilca naslova Hansa Christerja Holunda.

Sportal Nove informacije o Petru Prevcu: ostal bo na opazovanju, a je imel srečo komentarji: 14 Norvežan Simen Hegstad Krüger je tako oplemenitil uspeh s prejšnjega SP 2021, ko je bil v tej disciplini srebrn. Tako kot takrat v Oberstdorfu pa so tudi tokrat Norvežani pometli s konkurenco, saj so spet osvojili vsa tri odličja. Devetindvajsetletni Krüger je šel na progo s število 44 in moral je počakati kar 20 tekmovalcev, preden je v cilj prišel tudi Amundsen. "To je