Maruša Mišmaš Zrimšek v finalu, Anita Horvat v polfinalu EP

SiolNET 02.03.2023  |  STA

Maruša Mišmaš Zrimšek (Mass) se je na 37. dvoranskem evropskem prvenstvu v atletiki, ki se je začelo v Istanbulu, zanesljivo po mestih uvrstila v petkov finale na 3000 m ob 18.18 po slovenskem času. Anita Horvat (Velenje) je v prvem krogu kvalifikacij teka na 800 m zmagala v skupini in se uvrstila v polfinale, ki bo v soboto ob 17.15.

Sportal Slovenka, ki ji v tem trenutku v Evropi ni para komentarji: 1 Anita Horvat ima tretji izid sezone v Evropi in je v ožjem krogu favoritinj za medalje. Najboljša je bila v drugi skupini in je s 2:03,06 dosegla skupno četrti izid med vsemi. "Zadovoljna sem. Vedela sem, da moram teči v ospredju, da se kje ne zapletem. Kvalifikacije so zame vedno najtežje, to je sedaj za mano. V petek je dan odmora za regeneracijo, v soboto pa me čaka polfinale. Pogrešam malo