Timi Zajc je svetovni prvak

24ur 03.03.2023

Slovenski skakalec Timi Zajc je osvojil zlato odličje na 43. svetovnem prvenstvu na veliki napravi v Planici. Slovenec je bil v obeh serijah najdaljši. Srebrno odličje je pripadlo Japoncu Rjojuju Kobajašiju, bron pa Poljaku Dawidu Kubackemu. Anže Lanišek, ki je imel v prvi seriji izjemno slabe pogoje, je osvojil enajsto mesto, Žiga Jelar je bil 16., Domen Prevc pa je zasedel 21. mesto.

Timi Zajc (287,5 točke) je na domačem svetovnem prvenstvu v Planici na veliki napravi postal svetovni prvak. To je četrta zlata kolajna za Slovenijo v zgodovini nordijskih SP ter drugo odličje na tem prvenstvu. Srebro je osvojil Japonec Rjoju Kobajaši (276,8), bron pa Poljak Dawid Kubacki (276,2). Po prvi seriji drugouvrščeni Zajc je v finalu znova skočil sijajno in pristal pri 137 m. S tem je zanesljivo prevzel vodstvo, nato pa čakal le še na vodilnega po prvi