Nashville po "loteriji" prekinil zmagoviti niz Kraljev

RTV Slovenija 12.03.2023  |  To. G.

Po petih zaporednih zmagah je Los Angeles naletel na tršega tekmeca. Nashville, ki še lovi končnico, je na izenačeni tekmi z malo pravimi priložnostmi na koncu zmagal po izvajanju kazenskih strelov z 2:1.

Oba gola iz igre sta padla v prvi tretjini: v 10. minuti je za domače vodstvo zadel branilec Mikey Anderson, v zadnji minuti tretjine pa je za goste izenačil center Tommy Novak. Zatem se je začel vratarski šov Pheonixa Copleyja v vratih Kraljev in Kevina Lankinena v vratih Plenilcev. Kingsi so sprožili 27 strelov, Predatorsi pa 30 strelov v okvir vrat, a izid se ni več spremenil, tudi ne v podaljšku ob igri 4 na 4. Odločali so kazenski streli, kjer je v prvi seriji