Drugi trening Sejerstedu, Ažnoh 25.

SiolNET 14.03.2023  |  STA

Adrian Smiseth Sejersted je bil najhitrejši na drugem treningu pred zadnjim smukom sezone svetovnega pokala v alpskem smučanju. Na sredini tekmi bo nastopil tudi mladinski svetovni prvak Rok Ažnoh, ki je bil na trneingu z zaostankom 3,96 sekunde 25.

Sportal Tako dober, da mu ni treba na vsaki tekmi pritisniti plina do konca Norvežan Adrian Smiseth Sejersted je v Andori na torkovem treningu za 88 stotink sekunde ugnal Avstrijca Marca Schwarza, tretji je bil še en Avstrijec Vincent Kriechmayr (+1,01). Dvajsetletni Korošec Rok Ažnoh ima na finalu svetovnega pokala v Andori pravico nastopa kot mladinski svetovni prvak v smuku iz avstrijskega St. Antona. V seštevku discipline je mali kristalni globus že osvojil