Ilka Štuhec po 11. zmagi v karieri: Škoda, da je konec te neverjetne sezone

24ur 15.03.2023

Na finalu svetovnega pokala v alpskem smučanju v Andorri ima slovenski smučarski tabor nov razlog za zadovoljstvo. Po tem, ko je obetavni Rok Ažnoh ob svojem premiernem nastopu v svetovnem pokalu prišel do 25. mesta, je veliko večja stvar uspela izkušeni Ilki Štuhec, ki je močno slavila na ženskem smuku. Pred najbližjo zasledovalko in obenem zmagovalko v skupnem seštevku discipline, Italijanko Sofio Goggia, si je prismučala več kot pol sekunde prednosti. Tretje mesto je osvojila Švicarka Lara Gut-Behrami.

Slovenski šampionki se je najbolj približala Italijanka Sofia Goggia, najboljša smukačica zime, ki je nastopila s startno številko 14. A zmage šampionke iz Maribora tokrat ni mogla ogroziti. Za Štuhec je zaostala 51 stotink sekunde. Švicarka Lara Gut-Behrami, ki je bila najhitrejša pred nastopom Slovenke, ni ubranila napada Mariborčanke. Ta je Švicarko prehitela za velikih in prepričljivih 81 stotink sekunde. Gut-Behrami je bila na koncu vseeno tretja najhitrejša.