Kralji trdno zasidrani na mestih, ki vodijo v končnico

RTV Slovenija 15.03.2023  |  S. J.

Hokejisti Los Angelesa nadaljujejo odlične igre, saj so s 5:2 premagali NY Islanderse in vse bolj zanesljivo korakajo proti končnici. Anže Kopitar je pri zmagi sodeloval z eno podajo.

Ključna je bila srednja tretjina, v kateri so Kralji dosegli štiri zaporedne zadetke in v razmiku vsega 11 minut zaostanek 0:1 pretvorili v vodstvo s 4:1. Anže Kopitar je podal Drewu Doughtyju za vodstvo z 2:1, kar je bila za Hrušičana 37. podaja v sezoni. Kralji so na zadnjih sedmih tekmah zbrali kar 13 točk in so v izvrstnem položaju, da si zagotovijo uvrstitev v končnico. Z izkupičkom 87 točk si na zahodu delijo drugo mesto z Dallasom, več točk je zbral le Vegas