Joel Embiid s strelsko učinkovitostjo izenačil dosežek Jamesa

RTV Slovenija 19.03.2023  |  T. O.

V Ligi NBA je Denver izgubil petič na zadnjih šestih tekmah. Tokrat je bil neuspešen v gosteh pri New Yorku (116:110). Philadelphia je niz zmag nadaljevala proti Indiani (121:141), znova je blestel Joel Embiid.

Čeprav v zadnji četrtini sploh ni več igral (že prej je bilo vse odločeno), je Embiid zbral 31 točk, sedem skokov in sedem asistenc. Na deveti tekmi zapored je presegel 30 točk, kar je klubski rekord. "Premagal" je tudi legendarna Wilta Chamberlaina in Allena Iversona. In to še ni vse. Že na sedmi tekmi v nizu je Embiid 30 točk presegel z več kot 55-odstotnim metom iz igre. Odkar so leta 1954 omejili napad, je to uspelo le LeBronu Jamesu leta 2013. Embiid bo imel v