Avstrijski smučarji tako "slabi" niso bili že skoraj 40 let

SiolNET 20.03.2023  |  M. P.

Marco Odermatt, ki je osvojil rekordnih 2.042 točk, je v svetovnem pokalu na stopničkah stal 22-krat (13 zmag). Vsa avstrijska moška ekipa pa je bila na stopničkah 16-krat. Še slabše je šlo avstrijskim smučarkam z vsega devetimi uvrstitvami na zmagovalni oder. Avstrija tako slabe sezone ni imela že skoraj 40 let.

Sportal Ilka Štuhec obžaluje le eno stvar #video komentarji: 8 Ilka Štuhec Foto: Grega Valančič/Sportida Srebro v smukaškem seštevku za Ilko Štuhec in bron v veleslalomskem za Žana Kranjca. Oba sta v skupnem seštevku v nedeljo končanega svetovnega pokala v alpskem smučanju končala na 11. mestu. Ana Bucik je v slalomskem seštevku končala na osmem mestu, skupno pa na 21. Uspešna zima za to trojico. Manj za preostale slovenske smučarje, saj nikogar drugega ni bilo med