Prva zmaga Angležev v Italiji po letu 1961

RTV Slovenija 23.03.2023  |  A. G.

V ponovitvi finala zadnjega evropskega prvenstva so nogometaši Anglije v Neaplju premagali Italijo (1:2). Izbranci Garetha Southgata so sanjsko odprli kvalifikacije za Euro 2024, z deseterico so odbili nalete azzurrov v zadnjih desetih minutah.

11. julija 2021 so azzurri na Wembleyju osvojili evropski naslov po streljanju enajstmetrovk, potem ko se je tekma po 90 in 120 minutah končala brez zmagovalca (1:1). Italijani so kmalu po velikem uspehu doživeli hladno prho, ko se niso uvrstili na svetovno prvenstvo. Angleži so v Katarju zelo dobro igrali v skupinskem delu, potem pa so v četrtfinalu izpadli proti Franciji z 1:2. Angleži blesteli v prvem polčasu Na stadionu Diega Armanda Maradone so povedli Angleži