Protest lastnika Dallasa, Dončić česa takega v karieri še ni videl

SiolNET 23.03.2023  |  J. L.

V vrstah Dallas Mavericks so se po porazu proti Golden State Warriors s 125:127 obregnili ob dogodek ob koncu tretje četrtine, ko so gostje brez obrambe dosegli lahek koš. Lastnik teksaškega moštva Mark Cuban je dal vedeti, da je celotno moštvo Dallasa menilo, da je žoga njihova. Sodnik naj bi v minuti odmora spremenil odločitev, o čemer pa ni obvestil domačega moštva. Cuban je napovedal celo protestno pismo, ki ga mora vložiti v 48 urah. Luka Dončić se je po koncu dvoboja prav tako čudil temu dogodku.

Kamen spotike je bilo zabijanje Kevona Looneyja minuto in 54 sekund pred koncem tretje četrtine, ko Dallasovi košarkarji sploh niso bili pod svojim košem. In kaj se je dogajalo? Mavericks so mislili, da je žoga njihova, vendar so po minuti odmora košarkarji Warriors neovirano izvajali avt in dosegli lahek koš za 90:87. The Mavs forgot to play defense 😂 pic.twitter.com/S6q9ByrTb7 — Warriors on NBCS (@NBCSWarriors) March 23, 2023 "Naj vam razložim. Sodnik je žogo