Železarji zmagovito vstopili v polfinale Alpske lige

SiolNET 23.03.2023  |  Pe. M.

V boju za lovoriko Alpske lige so ostala le še štiri moštva, ki so danes začela s polfinalom tekmovanja. Med temi so tudi hokejisti HDD Sij Acroni Jesenice, ki se za mesto v finalu merijo z italijanskim Rittnom. Uvodno tekmo serije, v kateri igrajo na štiri zmage, so železarji danes v dvorani Podmežakla dobili s 3:1.

Alpska liga, polfinale, prvi tekmi (igrajo na štiri zmage) Četrtek, 23. marec Železarji so povedli v deveti minuti prve tretjine, izkoristili so že prvo priložnost z igralcem več na ledu. Po dveminutni izključitvi Roberta Öhlerja zaradi spotikanja, sta Eric Pance (podajalec) in Erik Svetina (strelec) potrebovala le 25 sekund, da sta spravila plošček za hrbet gostujočega čuvaja mreže Haydena Hawkeyja. V drugih dvajsetih minutah tekme spremembe izida ni bilo. V 51.