Velika zmaga Primoža Rogliča, na ciljnem vzponu strl Evenepoela!

SiolNET 24.03.2023  |  A. T. K., Pe. M.

Zmagovalec 5. etape dirke po Kataloniji, ki se je končala s ciljnim vzponom na klanec ekstra kategorije Lo Port, je Primož Roglič, ki je v sprintu strl največjega tekmeca Remca Evenepoela, tretji je bil z 12 sekundami zaostanka Joao Almeida. Za Rogliča je bila to 71. zmaga v karieri in druga na letošnji preizkušnji po Kataloniji. Slovenski as ima v skupnem seštevku dirke deset sekund prednosti pred Evenepoelom.

Sportal Pogačar naredil selekcijo, v ciljnem šprintu trojice pa priznal premoč komentarji: 3 Ciljno črto je tokrat prečkal šest sekund pred glavnim tekmecem Evenepoelom (Soudal-Quick Step). Ta je večkrat napadel, a se ni znebil slovenskega asa. Dolgo je z njima vztrajal tudi Portugalec Joao Almeida (UAE Team Emirates), ki je ciljno črto prečkal 12 sekund za slovenskim asom. V skupnem seštevku je Roglič prednost povišal na deset sekund, potem ko sta peto etapo z