Kralji zanesljivo do 42. zmage v sezoni, Kopitar prehitel Dionna

SiolNET 26.03.2023  |  S. K.

Anže Kopitar in njegovi soigralci iz moštva Los Angeles Kings so na domačem ledu s 4:1 premagali Winnipeg Jets in vknjižili še 42. zmago v sezoni, s katero so se še utrdili na drugem mestu zahodne divizije. Velemojster s Hrušice je tokrat prispeval podajo pri tretjem golu Kraljev. To je bila njegova 40. asistenca sezone. Hokejisti Bostona so z 2:1 premagali Tampa Bay Lightning, Philadelphia Flyers pa so bili s 3:0 boljši od Detroita.

Sportal New Jersey poražen petič v šestih tekmah Kralji so v tekmo z Winnipegom v domači dvorani Crypto.com vstopili odločno, že po minuti in 22 sekundah tekme pa prišli do vodstva, ko je mrežo gostujočega vratarja Connorja Hellebuycka zatresel švedski napadalec Viktor Arvidsson. Do konca prve tretjine se izid ni več spremenil. V 26. minuti tekme so domači prednost podvojili, ko je za 2:0 zadel ameriški napadalec Alex Iafallo. Kralji so imeli takrat igralca več na