Dončić po novem porazu Dallasa še ne obupuje

RTV Slovenija 29.03.2023  |  R. K.

Philadelphia je nadigrala Dallas v zadnji četrtini, ko so Mavericksi zmogli le 17 točk. Sixersi so se veselili zmage s 116:108 in s tem končali niz treh porazov. Luka Dončić je prispeval 24 točk, 10 skokov in 8 podaj.

Najboljši strelec tekme je bil Joel Embiid. Odlični center je zbral 25 točk in 9 skokov, v zadnji četrtini pa je bil ključen v obrambi. Kamerunec, ki ima po novem francoski potni list, je prvi strelec lige tik pred Dončićem in glavni tekmec Nikoli Jokiću za naziv najkoristnejšega posameznika sezone. Embiid je zadel trojko za izenačenje na 103 in nato dodal še dve točki v delnem izidu 10:0, s katerim je Philadelphia prelomila tekmo pet minut pred koncem zadnje