Slovenski orli v Planici razred zase: Lanišek užival, Zajc prebil pregrado

SiolNET 30.03.2023  |  Pe. M., Š. L.

Z odlično slovensko popotnico se je začel finale dolge sezone svetovnega pokala za smučarske skakalce, ki jo bodo tradicionalno končali s poleti v Planici. Kvalifikacije je namreč dobil Anže Lanišek pred Timijem Zajcem in Domnom Prevcem. Skupno se je na tekmo uvrstilo pet Slovencev. Tekma se bo v petek začela ob 15. uri.

Sportal Neverjeten polet Prišliča na preizkusu letalnice, padec mladega Ekarta, sprememba ure kvalifikacij komentarji: 2 Finale tekmovalnega obdobja 2022/23 za smučarske skakalce je tu in za slovensko reprezentanco se je pred 12 tisoč navijači začel sanjsko. Prvo mesto je v kvalifikacijah pripadlo Anžetu Lanišku, ki je pristal pri 239 metrih (224,8 točke) in za nagrado prejel pet tisoč švicarskih frankov, drugo mesto je osvojil Timi Zajc (241,5 m, 219,3 točke),